Languages

Varying Constants and Fundamental Cosmology VARCOSMOFUN'16 (12-17.09.2016)

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w konferencji “Varying Constants and Fundamental Cosmology” (Zmienne stałe fizyki i kosmologia fundamentalna), która odbędzie się w Szczecinie w dniach 12-17 września 2016.

Pełna informacja o konferencji w języku angielskim tutaj.

Wywiad w "Telewizji Pomerania" z prof. M.P. Dąbrowskim na temat konferencji.

Celem konferencji jest zgromadzenie specjalistów w zakresie badania problemów dynamicznych (zmiennych w czasie i przestrzeni) stałych fizyki oraz kosmologii fundamentalnej i multiwszechświata. Organizatorami są: Universytet Szczeciński , Polskie Towarzystwo Fizyczne , Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych (Kraków), the Narodowe Centrum Badań Jądrowych (Świerk), Akademia Morska w Szczecinie.

Zapraszamy również na wykład popularny prof. Paula C.W. Daviesa - laureata Nagrody Templetona z roku 1995 oraz członka Komitetu Sterującego Projektu SETI - Poszukiwania Życia Pozaziemskiego, pracującego obecnie w Centrum Fundamentalnych Koncepcji w Nauce na Uniwersytecie Arizona w USA. Wykład pt. "Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?" odbędzie się w dniu 15 września 2016 roku o godzinie 18.30 na kampusie Akademii Morskiej w Szczecinie ul. Szczerbcowa 4, sala nr 7, I piętro. Wykład będzie wygłaszany w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym. Prof. Davies jest autorem wielu książek popularnonaukowych (m.in. "Bóg i nowa fizyka", Wydawnictwo Cyklady, Warszawa 1996) a w trakcie wykładu omówi główne możliwości oraz wyzwania związane z dalszymi etapami poszukiwania sygnałów od cywilizacji pozaziemskich w oparciu o swoją nową książkę "Milczenie gwiazd" ("The Eerie Silence") - wyd. Prószyński i spółka, Warszawa (2013). Bieżące informacje na temat wykładu można także znaleźć na stronie Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

» Facebook event «

Komitet Organizacyjny

Kontakt:
Szczecińska Grupa Kosmologiczna
Instytut Fizyki, Uniwersytet Szczeciński
ul. Wielkopolska 15, 70-451 Szczecin, Poland
tel. +48 91 444 1248
fax: +48 91 444 1427

email:
varcosmo16@wmf.univ.szczecin.pl

Organizers, sponsors and partners:

Finansowane w ramach umowy 777/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

  

Honorary patronages:

Media partners: